Кина едностепен противпожарна фабрика и производителите пумпа | Liancheng

едностепен противпожарна пумпа

Краток опис:

XBD серија едностепен еден вшмукување вертикална (хоризонтално) Фиксни тип Противпожарни пумпи (единица) е дизајниран да ги задоволи противпожарна потреби во домашните индустриски и минерални претпријатија, инженеринг изградба и високо се крева. Преку примероци за тестирање од страна на надзорна членка на квалитет и тестирање центар за Противпожарна опрема, нејзиниот квалитет и перформанси и во согласност со барањата на национален стандард GB6245-2006, и неговото извршување го презема водството меѓу домашните слични производи.


детали за производот

Тагови производ

Резиме
XBD серија едностепен еден вшмукување вертикална (хоризонтално) Фиксни тип Противпожарни пумпи (единица) е дизајниран да ги задоволи противпожарна потреби во домашните индустриски и минерални претпријатија, инженеринг изградба и високо се крева. Преку примероци за тестирање од страна на надзорна членка на квалитет и тестирање центар за Противпожарна опрема, нејзиниот квалитет и перформанси и во согласност со барањата на национален стандард GB6245-2006, и неговото извршување го презема водството меѓу домашните слични производи.

Characterstic
1.Professional CFD протокот на софтвер за дизајн да се усвои, подобрување на ефикасноста на пумпата;
2. делови каде што водата тече вклучувајќи пумпа обвивка, пумпа капа и работно коло се направени од смола спои песок алуминиум калап, обезбедување непречено и рационализира проток канал и изглед и подобрување на ефикасноста на пумпата.
3. директна врска помеѓу мотор и пумпа поедноставува средно структура возење и го подобрува работат стабилност, што го прави единица пумпата да работи стабилно, безбедно и сигурно;
4. вратило лизгачка механичка заптивка е релативно полесно да се 'рѓосано; на rustiness на директно поврзани вратило лесно може да предизвика неуспех на лизгачката механичка заптивка. XBD серија едностепен еден вшмукување пумпи се обезбедени од нерѓосувачки челик ракав за да се избегне рѓосување, продолжување на животот на услуги на пумпата и намалување на водење на трошоците за одржување.
5.Since пумпа и моторот се наоѓаат на иста оска, средно структура возење е поедноставен, намалување на трошоците на инфраструктурата за 20% во споредба со други обични пумпи.

Примена
противпожарна систем
општинските инженеринг

Спецификација
Q: 18-720m 3 / h
H: 0.3-1.5Mpa
T: 0 ℃ ~ 80 ℃
p: максимум 16bar

Стандард
Оваа серија пумпа во согласност со стандардите на ISO2858 и GB6245

По дваесет години развој, групата има пет индустриски паркови во Шангај, Jiangsu и Zhejiang итн области каде што економијата е значително развиена, со вкупна површина од 550 илјади квадратни метри.

6bb44eeb


  • Претходно:
  • : Следната