Кина хоризонтални Сплит противпожарна фабрика и производителите пумпа | Liancheng

хоризонтални Сплит противпожарна пумпа

Краток опис:

SLO (W) Серија Сплит двојно вшмукување пумпа е развиен во рамките на заедничките напори на многу научни истражувачи на Liancheng и врз основа на воведени Германски напредни технологии. Преку тестот, сите индекси перформанси преземе водството меѓу странските слични производи.


детали за производот

Тагови производ

Резиме
SLO (W) Серија Сплит двојно вшмукување пумпа е развиен во рамките на заедничките напори на многу научни истражувачи на Liancheng и врз основа на воведени Германски напредни технологии. Преку тестот, сите индекси перформанси преземе водството меѓу странските слични производи.

Characterstic
Оваа серија пумпа е на хоризонтална и Сплит тип, со двете пумпа обвивка и покритие подели на централната линија на вратило, и довод на вода и одвод и фрлија на пумпа обвивка интегрално, погоден за носене сет прстен помеѓу тркалцето и пумпата обвивка, на коло аксијално фиксна по еластична одбивни прстен и механичка заптивка директно монтиран на вратило, без muff, значително намалување на работата на поправка. Трупот е направен од нерѓосувачки челик или 40Cr, пакување запечатување структура е поставена со muff да се спречи вратило од излитени, лежиштата се отворена топчесто лежиште и цилиндрични валчести лежишта, и аксијално фиксна по поразот прстен, не постои нишка и орев на вратило на едностепен двојно вшмукување пумпа така движат насока на пумпата може да се промени по своја волја, без потреба да го замени и на коло е направен од бакар.

Примена
прскалки систем
индустрија противпожарна систем

Спецификација
Q: 18-1152m 3 / h
H: 0.3-2MPa
T: -20 ℃ ~ 80 ℃
p: максимум 25bar

Стандард
Оваа серија пумпа во согласност со стандардите на GB6245

По дваесет години развој, групата има пет индустриски паркови во Шангај, Jiangsu и Zhejiang итн области каде што економијата е значително развиена, со вкупна површина од 550 илјади квадратни метри.

6bb44eeb


  • Претходно:
  • : Следната

  •